Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej Filia nr 18
| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi

Adres:
41-706 Ruda Śląska
ul. 1-go Maja 32
tel. 32 24 26 792
e-mail: filia18@r-sl.pl


Godziny otwarcia:
pn - pt 11:00 - 18:00
so 11:00 - 15:00Kategorie: Wszystkie | Imprezy | Księgozbiór | O nas | Pomoc prawna | Wystawy | Zaproszenia
RSS
poniedziałek, 08 stycznia 2018

Wystawa "Asocjacja M&B&P-18 - w filatelistyce" praktycznie obrazuje aktywność rudzkiej grupy nieformalnej w ciągu jej kilkuletniego istnienia.

Samą grupę stanowią: Marek Wacław Judycki (inicjator i organizator), Bronisław Wątroba (współorganizator). Przy czym jej aktywność ma swoje jądro w Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, skąd promieniuje na dzielnicę, miasto, region, a nawet Polskę.

Oczywiście nie byłoby tej wystawy bez owocnej współpracy grupy z rudzkim Oddziałem Polskiego Związku Filatelistów. Nie wszystko czym zajmuję się grupa zostało na samej wystawie przedstawione, bo nie wszystkie inicjatywy miały swoje odbicie w filatelistyce na pamiątkowych kopertach lub kartach pocztowych. Ekspozycję urozmaicają jednak też te pamiątki filatelistyczne w których grupa miała niewielki udział lub występowała tylko w charakterze gości. Sama wystawa obrazuje więc tak aktywność Asocjacji M&B&P-18, jak też szczególnie rudzkich filatelistów, choć w obu przypadkach jest to niepełne. Tym niemniej różnorodność i bogactwo przedstawionego materiału mówią same za siebie. Dobitnie świadczą o tym, że członkowie grupy biorą czynny i twórczy udział w życiu kulturalnym naszego miasta, nierzadko wychodząc poza jego granice, promując tym samym Rudę Śląską, tak w regionie, jak też i w kraju.

Wystawę można oglądać od 4 stycznia do 5 lutego 2018 r.

 


piątek, 29 grudnia 2017

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że od 2 do 31 stycznia 2018 r. nasza filia będzie nieczynna.

Powodem jest wdrażanie końcowego etapu automatyzacji usług bibliotecznych w systemie Prolib.

Przepraszamy za utrudnienia.

16:06, filia18halemba , O nas
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 grudnia 2017
poniedziałek, 18 grudnia 2017

14 grudnia 2017 r. po raz szósty w naszej filii odbyło się  spotkanie przedświąteczne przy kawie i słodkim poczęstunku.

Zgromadzeni goście wysłuchali opowieści Marka Wacława Judyckiego na temat tradycji, obrzędów i potraw bożonarodzeniowych, natomiast Bronisław Wątroba zachęcił do wzięcia udziału w konkursie literackim "Brif do Dzieciontka", którego jesteśmy współorganizatorem.

Program artystyczny zapewnił zespół teatralno - muzyczny "Od serca" z Ośrodka dla Niepełnosprawnych "Najświętsze Serce Jezusa" z Rudy Śląskiej. Występ, który zrobił duże wrażenie na odbiorcach poświęcony był św. Bratu Albertowi, gdyż rok 2017 ustanowiono Rokiem Adama Chmielowskiego.

Goście mogli także podziwiać wystawę prac plastycznych "Być dobrym jak chleb" zadedykowaną Adamowi Chmielowskiemu, autorstwa niepełnosprawnych twórców amatorów, pracowników i przyjaciół ośrodka "Najświętsze Serce Jezusa".

Nie obyło się też bez prezentów i świątecznych życzeń.

 
środa, 13 grudnia 2017

7 grudnia 2017 r. po raz kolejny Chorzowskie Stowarzyszenie Artystyczne "Evviva l`arte" zorganizowało  Muzyczny Czwartek w Bibliotece.  W trakcie koncertu wysłuchaliśmy piosenek Franka Sinatry i Nat King Cole'a , które wykonał Marek Janik a akompaniamował mu Tomasz Pala.

Marek Janik jest absolwentem wokalistyki Instytutu Jazzu w Nysie oraz PSM I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w gimnazjum, kiedy to brał udział w wielu festiwalach i konkursach piosenki o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W 2014 roku był finalistą Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Inspiruje się muzyką soul i jazzem. Współpracuje z gospelowym zespołem wokalnym BBC oraz orkiestrą rozrywkową Happy Big Band.

Tomasz Pala jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej. Współpracował z Martyną Jakubowicz (cykl koncertów), Grzegorzem Kapołką (udział w nagraniu płyty Blue Blues II, koncerty). Od 1998 r. jest członkiem zespołu Shakin' Dudi. Wielokrotnie grywał na Rawa Blues Festiwal. Współpracuje z teatrami w Bielsku Białej oraz Czeskim Cieszynie, gdzie aranżuje i wykonuje muzykę do spektakli. Jest członkiem zespołu Indialucia oraz współzałożycielem Duetu Fortepianowego łączącego różne rodzaje muzyki z dużą dozą humoru, Box Office z muzyką filmową na jazzowo, czy kwintetu z piosenkami Franka Sinatry i Nat King Cole'a.

 


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 82